iNet-Office

Navrhujeme, realizujeme a optimalizujeme ICT řešení.

SUSE® Linux Enterprise Server 11

Mezi klíčové úlohy datového střediska patří zajistit rychlý a bezpečný přístup k základním obchodním aplikacím, systémům a datům. K tomu je potřeba spolehlivý a výkonný serverový operační systém, který při odpovídajících nákladech zajistí běh všech důležitých obchodních procesů. Mezi základní požadavky, které by taková platforma měla splňovat, patří možnost souběžně provozovat stávající i nové technologie a efektivně koordinovat výpočetní zdroje. V ideálním případě by tato platforma měla být všestranná, škálovatelná a spravovatelná, a měla by podporovat software od třetích výrobců, standardizovaný hardware a rovněž obvyklá vývojová prostředí. Příliš hezké, aby to byla pravda? Nikoli: SUSE® Linux Enterprise Server je zosobněním tohoto cíle. Zvolte inovativní platformu pro datová střediska, která je cílena přímo na Vás. Je čas pro změnu!

Seznamte se

SUSE Linux Enterprise Server je spolehlivý interoperabilní serverový operační systém s možností správy. Jeho konstrukce je zaměřena na zvládnutí kriticky důležitých úloh ve fyzických i virtuálních prostředích. Tato cenově dostupná open source platforma je spolehlivým základem pro zajištění důležitých obchodních procesů, vytvoření bezpečné sítě, zjednodušení heterogenní infrastruktury a maximalizaci funkčnosti a hodnoty.
Jedná se o jediný systém Linux* enterprise, který je doporučen společnostmi Microsoft a SAP, a jako takový je optimalizován pro zajištění kritických služeb vyžadujících vysoký výkon, a také pro úlohy spojené s koncovými službami a průtokem dat v síťové infrastruktuře. Při vývoji systému byl kladen vysoký důraz na interoperabilitu: systém podporuje open standard rozhraní CIM a může být řízen a spravován společně se servery Windows* pomocí Microsoft* System Center, případně jiného řešení využívajícího CIM.
SUSE Linux Enterprise Server je modulární víceúčelový operační systém, který podporuje pět různých procesorových architektur, a je vhodný pro různé typy zátěží. Je optimalizován pro běh na rozšířených hypervizorových systémech a podporuje neomezený počet virtuálních strojů na jeden fyzický systém

Proč zvolit SUSE Linux Enterprise Server

SUSE Linux Enterprise Server pomůže vaší organizaci maximalizovat efektivitu obchodních procesů, a současně omezit rizika.

 • Snížíte náklady: Omezíte náklady nejenom za software, ale také za hardware, protože SUSE Linux Enterprise Server podporuje průmyslově standardní hardware. Navíc se nabízí se zjednodušenou cenovou politikou na bázi jednotlivých serverů. Zvýšení výpočetní kapacity lze snadno provést podle potřeby: můžete zvolit horizontální rozšíření kapacity ( „scale out“), nebo vertikální rozšíření kapacity („scale up“).
 • Ušetříte čas: SUSE Linux Enterprise Server obsahuje systém pro správu balíčků (packages), který umožní provést aktualizaci systému v řádu minut místo hodin. Intuitivně řešené instalační nástroje a předem konfigurované profily umožňují rychlé zprovoznění oblíbených služeb, lokálně i vzdáleně. Efektivní nástroje pro správu subskripcí pomáhají při sledování a správě softwarových aktiv. SUSE Linux Enterprise Server podporuje rozhraní CIM, a proto ho můžete spravovat pomocí svých oblíbených programů. Vestavěné diagnostické nástroje zrychlují komunikaci s technickou podporou, což vede k rychlejšímu řešení problémů.
 • Omezíte rizika: Cenově efektivní a spolehlivá dodávka široké řady kriticky důležitých služeb. SUSE Linux Enterprise Server je open source operační systém, který se dodává se zdrojovými kódy a binárními soubory, což je principálně bezpečnější řešení než chráněné operační systémy. Transparentní licenční podmínky navíc motivují k dalším technologickým inovacím a rozšiřují výběr a konkurenci na trhu.
 • Získáte, co potřebujete: SUSE Linux Enterprise Server nabízí volitelné extenze pro pokročilé funkce (high- availability klustrování, .NET aplikace pro Linux, výpočty v reálném čase, virtualizace). Platíte jen za to, co skutečně potřebujete. Až budete potřebovat více funkcí, snadno je doplníte.
 • Ověřený ekosystém: SUSE Linux Enterprise Server je podporován a certifikován předními prodejci hardwaru i softwaru. Technická podpora je zajištěna oceněnou službou Novell® Technical Services a globálním ekosystémem partnerů.

Hlavní funkce

Minimalizování potřebného času pro správu Vám ušetří velké investice do ICT

 • Integrovaná systémová správa: SUSE Linux Enterprise Server v sobě zahrnuje systém ZYpp pro správu balíčků (packages). Jedinečné instalační, konfigurační a administrační nástroje YaST® a Auto YaST umožňují rychlou instalaci a konfiguraci služeb a aktualizaci systémů.
 • Spolehlivost, dostupnost a funkčnost: SUSE Linux Enterprise Server podporuje swap přes NFS pro využití vzdálených úložných míst pro lokální serverové potřeby. Disponuje navíc několika funkcemi na úrovni jádra, časovým programováním a volbami pro řízení spotřeby, které zajistí maximální výkon systémů.
 • Virtualizace napříč platformami: SUSE Linux Enterprise Server je vybaven nejrozšířenější implementací systému Xen*. Obsahuje grafické nástroje i nástroje na úrovni příkazového řádku pro správu virtuálních strojů na bázi Linuxu a Windows.
 • Interoperabilita: SUSE Linux Enterprise Server je vyvinut pro spolupráci s Windows a dalšími operačními platformami, což z něj činí ideální volbu pro heterogenní prostředí.
 • Green IT: SUSE Linux Enterprise Server obsahuje inovativitní funkce pro úsporu energie, např. Tickless Idle, které zajistí maximální výkon z každého wattu. Dodává se s vylepšenými a lépe odstupňovanými profily pro úsporu energie na bázi souborů.
 • Komplexní zabezpečení: SUSE Linux Enterprise Server se dodává s bezpečnostním systémem AppArmor® a dalšími nezbytnými bezpečnostními funkcemi, jako např. firewall, VPN nebo detekce průniku. Podporuje rovněž standard Trusted Platform Module (TPM).
 • Pokročilé síťové funkce: SUSE Linux Enterprise Server podporuje IPv6, obsahuje Open Fabrics Enterprise Distribution (OFED) a podporuje technologie Fibre Channel over Ethernet (FCoE) a Data Center Bridging (DCB), které lze použít k přenosu SAN a LAN dat na stejném linku.
 • Výkon pro náročné výpočty: Pokročilá správa paměti a funkce pro multi-path a I/O a dále podpora vysokorychlostního spojení a multi-threadových souborových systémů činí ze SUSE Linux Enterprise Server ideální volbu pro náročné výpočtové situace.
 • Zjednodušená správa subskripcí: Správa subskripcí a technické podpory je snazší díky Novell Customer Center a nástroji pro správu subskripcí Subscription Management Tool.
 • Technická podpora: SUSE Linux Enterprise Server obsahuje Novell Support Link pro spojení s technickou podporou a přípravu pro Novell Support Advisor. Tyto inovativní diagnostické a informační nástroje zrychlují řešení problémů.
 • Kompletní vývojové prostředí: SUSE Linux Enterprise Software Development Kit (SDK) obsahuje všechny hlavní open-source kompilátory, knihovny, debuggery, simulační nástroje a editory potřebné k vytváření aplikací pro SUSE Linux Enterprise Server.

Systémové požadavky

 • Procesor Pentium* III 500 MHz nebo vyšší (pro AMD64 nebo Intel* 64 se doporučuje Pentium 4 2.4 GHz nebo vyšší).
 • 512 MB fyzické paměti RAM (doporučuje se 1 GB, případně 512 MB na každý procesor u víceprocesorových počítačů).
 • Volné místo na disku 2 GB (doporučuje se více: 8.5 GB pro všechny konfigurace).
 • Rozlišení displeje 800 x 600 (doporučuje se 1024 x 768 nebo více)

Podporované procesorové platformy

 • x86, x86-64
 • Rodina procesorů Itanium* (Itanium 2 nebo novější)
 • IBM* POWER*
 • IBM System z*

 

Navigace

Přehled aktualit

03.03.2015 09:04:34 | Nový OXCloud - AppSuite

Připravili a spustili jsme nový OXCloud AppSuite s podporou HTML5 (Android, IOS, BlackBerry). Pokud máte uložen odkaz na přístup do OXCLoud ve svém prohlížeči a nezobrazí se Vám přihlašovací obrazovka použijte následující odkaz https://ox.inet-office.cz

16.10.2014 06:20:19 | Oprava připojení na terminálový server WinConnect VS

Po instalaci bezpečnostní aktualizace Security Update for Windows KB2984972 není dostupný WinConnect Server VS. Opravu provedete odinstalací aktualizace.

Partneři

copyright © 2011 by iNet-Office

Monitor dostupnostiOpen-Xchange serveru Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz