iNet-Office

Navrhujeme, realizujeme a optimalizujeme ICT řešení.

SUSE Linux Enterprise Server 9

SUSE LINUX Enterprise Server 9 je první server podnikové třídy, který využívá jádro Linuxu 2.6 s vyšší spolehlivostí a lepším výkonem. AMD, Computer Associates, Hewlett-Packard, IBM, Intel, Oracle a další společnosti vyjádřily podporu pro nejnovější linuxový produkt Novellu. Produkt můžete objednávat na prodej@inet-office.cz

SUSE LINUX Enterprise Server 9 obsahuje jedinečné integrované funkce správy včetně podpory řešení ZENworks Linux Management, jež umožňují profesionálům snáz instalovat, konfigurovat a aktualizovat linuxové servery. SUSE LINUX Enterprise Server 9 také přináší zabezpečení na podnikové úrovni. Obsahuje všechny komponenty, které jsou potřeba pro shodu s požadavky certifikace Common Criteria Evaluation CAPP/EAL 4+. Tím překonává SUSE LINUX Enterprise Server 8, který získal certifikaci CAPP/EAL 3+.

Důkazem o podpoře firem v odvětví pro linuxovou strategii a produkty Novellu je to, že SUSE LINUX Enterprise Server 9 podporují přední dodavatelé hardwaru a software včetně AMD, CA, HP, IBM, Intel, Oracle a dalších společností.
SUSE LINUX Enterprise Server 9 obsahuje řadu nových funkcí a vylepšení:

• Špičkové vlastnosti z hlediska výkonu a škálovatelnosti pro pracovní skupiny i datová centra: Vylepšení založená na jádru 2.6 včetně vyspělé správy paměti, podpory nejmodernějších procesorů, knihovny Native Posix Thread Library (NPTL) a vyspělé podpory vstupních a výstupních sběrnic nabízejí nejlepší výkon v odvětví. Jedinečná technologie správy prostředků jádra na základě tříd (CKRM), která byla vyvinuta společně s IBM, umožňuje dynamické přidělování prostředků linuxového serveru. Kromě toho byla zdokonalena podpora hyperthreadingu a technologie NUMA (non-uniform memory management), která umožňuje efektivnější škálovatelnost v rozsáhlých implementacích.

• Součásti pro převzetí činnosti zhrouceného serveru pro použití v náročných podmínkách a zkrácenou doba nečinnosti: Podpora výměny zařízení za provozu umožňuje administrátorům měnit pevné disky, procesory a další periferie za provozu systému. Nový nástroj Enterprise Volume Manager (EVMS) zjednodušuje práci administrátora při instalaci a údržbě serverů, které v clusterovém prostředí sdílejí úložné prostředky. Navíc pro konfiguraci clusterových instalací serverů je k dispozici nová administrativní konzola.

• Jedinečné řídicí funkce snižují náklady na instalaci a správu linuxových systémů: YaST, komplexní nástroj pro instalaci, konfiguraci a správu, poskytuje pracovníkům IT společnou základnu pro správu součástí operačního systému, síťových služeb, open source součástí a aplikací jiných dodavatelů. YaST nyní podporuje model CIM (Common Information Model), standardní rozhraní podnikových řešení pro správu systémů, které usnadňuje správu rozsáhlých informačních prostředí a interakci s nástroji pro správu systémů jiných dodavatelů. Funkce AutoYaST umožňuje správci automaticky nainstalovat linuxové servery bez zásahu uživatele.

• Centralizované ovládání konfigurací Linuxu: Výkonné a bezpečné řešení pro správu softwaru Novell ZENworks Linux Management umožňuje administrátorům snadno konfigurovat, aktualizovat, zabezpečovat a spravovat SUSE LINUX Enterprise Server 9 z centrálního umístění. Slouží pro správu informačních technologií v celé organizaci.

• Robustní podpora aplikací včetně komplexní open source funkčnosti, podpory aplikací jiných dodavatelů a nástrojů pro dodávání linuxových aplikací: SUSE LINUX Enterprise Server 9 podporuje služby sdílení souborů a tiskáren Samba 3 a obsahuje řadu e-mailových služeb, síťových služeb, databází a middlewaru, například webový server Apache, prostředí Java® nebo aplikační servery Tomcat a JBoss™. Sada Software Development Kit for SUSE LINUX Enterprise Server 9, jež je k dispozici samostatně, obsahuje bohatou paletu vývojových nástrojů a spouštěcích prostředí jako Eclipse a Kdevelop, Mono™, Perl, Java a Python. Nabízí maximální flexibilitu při vytváření linuxových aplikací. Funkce uživatelského režimu usnadňují testování různých konfigurací Linuxu.

SUSE LINUX Enterprise Server byl vytvořen s pomocí jedinečného systému AutoBuild společnosti Novell. Takto špičkový Linux pro podniky používá společnou kódovou základnu na všech oblíbených hardwarových platformách od serverů malých oddělení až po velké počítače mainframe. Systém AutoBuild zaručuje, že všechny produkty založené na systému SUSE LINUX projdou náročným testováním, které odpovídá nejnáročnějším potřebám firem. Zákazníci tak získávají podnikový Linux s bezkonkurenční spolehlivostí, dostupností a spravovatelností. Profesionálům IT to nabízí flexibilitu a finanční úsporu a zjednodušuje správu systémů.

SUSE LINUX Enterprise Server 9 podporuje hardwarové architektury x86, AMD64™ a Intel EM64T, Intel Itanium, IBM® POWER™, IBM zSeries® a IBM S390®. Cena ročního předplatného podpory pro architektury x86 začíná od 349 dolarů na server se dvěma CPU.


SLES je dostupný pro tyto platformy:
SUSE LINUX Enterprise Server 9 for x86
SUSE LINUX Enterprise Server 9 for AMD64® & Intel® EM64T®
SUSE LINUX Enterprise Server 9 for Itanium® Processor Family
SUSE LINUX Enterprise Server 9 for IBM® POWER(TM)
SUSE LINUX Enterprise Server 9 for IBM® zSeries® (64 bit)
SUSE LINUX Enterprise Server 9 for IBM® S/390® (31 bit)

 

Navigace

Přehled aktualit

03.03.2015 09:04:34 | Nový OXCloud - AppSuite

Připravili a spustili jsme nový OXCloud AppSuite s podporou HTML5 (Android, IOS, BlackBerry). Pokud máte uložen odkaz na přístup do OXCLoud ve svém prohlížeči a nezobrazí se Vám přihlašovací obrazovka použijte následující odkaz https://ox.inet-office.cz

16.10.2014 06:20:19 | Oprava připojení na terminálový server WinConnect VS

Po instalaci bezpečnostní aktualizace Security Update for Windows KB2984972 není dostupný WinConnect Server VS. Opravu provedete odinstalací aktualizace.

Partneři

copyright © 2011 by iNet-Office

Monitor dostupnostiOpen-Xchange serveru Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz