iNet-Office

Navrhujeme, realizujeme a optimalizujeme ICT řešení.

Terminálový server

Terminal server umožňuje současné připojení více klientů. Po připojení klienta je přes šifrovaný protokol přenášen obraz terminálového serveru. Spouštěné aplikace běží na terminálovém serveru a využívají jen minimálně výpočetních zdrojů klientské stanice.

Remote Desktop Protocol (zkratka RDP) je v informatice síťový protokol, který umožňuje uživateli ovládat vzdálený počítač prostřednictvím připojení k jeho desktopovému prostředí. Připojení pracuje na principu klient-server, kdy uživatel na svém počítači využívá jednoduchého klienta pro zobrazeni grafického uživatelského prostředí, které je spuštěno na vzdáleném počítači.

Klienti pro připojení pomocí RDP protokolu existují pro většinu verzí Windows, Mac OS X, Linux a mobilní telefony. Server implicitně naslouchá na TCP portu 3389. V operačním systému Mac OS X se klient nazývá Remote Desktop.

Firma Microsoft nabízí klientský software Remote Desktop Connection (RDC) nebo Terminal Services Client (TSC), kde je potřeba dvě licence pro jednoho uživatele. Jedna licence pokrývá samotného uživatele a druhá je pro terminálové spojení. Pro provoz takového terminálového serveru musíte mít serverovou verzi Windows.

Naše řešení WinConnect Server je levnější a je možné jej provozovat i na neserverových verzích Windows. Při zachování stejné funkcionality pomocí WinConnect Server budete mít nižší pořizovací náklady o cca 30%.

WinConnect je optimálním řešením pro přístup do ekonomických a účetních systémů Abra, Altus Vario, Ekonom, Pohoda.

 

Navigace

Přehled aktualit

03.03.2015 09:04:34 | Nový OXCloud - AppSuite

Připravili a spustili jsme nový OXCloud AppSuite s podporou HTML5 (Android, IOS, BlackBerry). Pokud máte uložen odkaz na přístup do OXCLoud ve svém prohlížeči a nezobrazí se Vám přihlašovací obrazovka použijte následující odkaz https://ox.inet-office.cz

16.10.2014 06:20:19 | Oprava připojení na terminálový server WinConnect VS

Po instalaci bezpečnostní aktualizace Security Update for Windows KB2984972 není dostupný WinConnect Server VS. Opravu provedete odinstalací aktualizace.

Partneři

copyright © 2011 by iNet-Office

Monitor dostupnostiOpen-Xchange serveru Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz